Clericii și credincioşii participanți la Dumnezeiasca Liturghie, vineri 7 decembrie 2018 în biserica „Adormirea Maicii Domnului şi Sfântul Corneliu Sutaşul“ – Balta Albă din Capitală  au avut bucuria primirii unui grup de colindători ce au vestit Naşterea Mântuitorului Iisus Hristos.

Ca și anul trecut,micuții  sub îndrumarea doamnei profesor pentru învăţământ primar Mariana Dumitru de la Şcoala Gimnazială ,,Sfântul Voievod  Neagoe Basarab“ au ţinut să fie primii colindători ai parohiei noastre. Și de această dată efortul lor a fost răsplătit cu ropote de aplauze  și cu daruri oferite prin implicarea membrilor Consiliului și Comitetului parohial.

„Sperăm ca aceste vizite să devină un obicei al tinerilor colindători spre bucuria sufletească şi creşterea spirituală a membrilor parohiei noastre“, a spus părintele paroh Vasile Cristian-Niță.

 

Last modified: decembrie 10, 2018