În baza recomandărilor făcute de Seminarul Teologic Liceal „Sfânta Filofteia”  din Brănești, Colegiul Tehnic „Anghel Saligny”, Seminarul Teologic Liceal „Nifon Mitropolitul”și Facultatea de Teologie,, Iustinian Patriarhul  ” Parohia Balta Albă din Protoieria Sector 3 Capitală  a desemnat pe cei 13 beneficiari ai Bursei parohiale „Sfinții Petru Apostolul și Corneliu Sutașul”.  

        După săvârșirea Sfintei Liturghii, duminică 21 ianuarie 2024,părintele paroh Vasile-Cristian Niță, a înmânat bursele, mulţumind sponsorilor pentru generozitate și beneficiarilor pentru performanţele obţinute.

         Începând cu anul școlar 2017 / 2018, cu Înalta Binecuvântare a Preafericitului  Părinte  Patriarh  Daniel, Parohia Balta Albă, a acordat  burse  în valoare de 51.000 lei, unui număr de 51 elevi şi studenţi cu medii între 10 și 8,50, care provin din medii defavorizate sau din familii cu situații critice .

        Felicitări bursierilor și noi performanțe în continuare!Last modified: februarie 3, 2024