Parohia„Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul”Balta Albă, ţinând seama de programul-cadru pentru realizarea proiectului religios-duhovnicesc, cultural-editorialistic şi mediatic intitulat: „2012 – Anul omagial al Sfântului Maslu şi al îngrijirii bolnavilor”elaborat de Cancelaria Sfântului Sinod, cu aprobarea Preafericitului Părinte Patriarh Daniel, organizeazǎ în cadrul  Şcolii Duminicale, catehizarea enoriaşilor.

 

Tema „Taina Sfântului Maslu” va fi tratată complementar şi prezentată participanţilor din următoarea perspectivă:

 

Duminică,  29 aprilie 2012, ora 17.00

Taina Sfântului Maslu-prezentare biblico-p

atristică şi istorică

 

Duminică,  6 mai  2012, ora 17.00

Taina Sfântului Maslu – semnificaţie teologică şi existenţială

 

Duminică, 13 mai 2012, ora 17.00

Taina Sfântului Maslu  sub  aspect liturgic

 

Vă aşteptăm cu drag!

Paroh,

Pr. Vasile Cristian Niţă

Last modified: aprilie 14, 2014