Clericii și credincioşii participanți la Dumnezeiasca Liturghie de Praznicul Bunei Vestiri , în biserica „Adormirea Maicii Domnului şi Sfântul Corneliu Sutaşul“ – Balta Albă, din Capitală ,au avut bucuria primirii unui număr de 15 elevi ai Școlii Gimnaziale  „Sfântul Voievod Neagoe Basarab ”care au rostit rugăciuni și au cântat pricesne în cinstea Maicii Domnului.

Și de această dată, activitatea lor ,coordonată de doamna  profesor pentru învățământ primar Mariana Dumitru ,,desfășurată în cadrul Concursului Naţional Catehetic „Rugăciunea în viaţa mea” a  încântat audiența ,fiind răsplătită cu ropote de aplauze  și cu daruri oferite prin implicarea membrilor Consiliului și Comitetului parohial.

Concursul Naţional Catehetic „Rugăciunea în viaţa mea” își propune să cultive relaţia de comuniune a omului cu Dumnezeu şi cu aproapele prin rugăciune, accentuând rolul şi necesitatea acesteia în viaţa Bisericii şi a credincioşilor.

     

.

Last modified: aprilie 1, 2022