Dreptmăritori Creştini,

La acest slăvit Praznic se cuvine să ne bucurăm şi noi, preoţii şi credincioşii Parohiei „Adormirea Maicii Domnului” şi „Sfântul Mucenic Corneliu Sutaşul ”Balta Albăpentru binefacerile lui Dumnezeu revărsate asupra noastră.

Mulţumim lui Dumnezeu pentru realizările în înfrumuseţarea bisericii parohiale prin dragostea,dăruirea şi jerfelnicia credincioşilor ,mulţumim pentru prezenţa Dumneavoastră şi a tinerilor la Sfintele Slujbe , semnul speranţei şi al răspunderii pentru viitorul parohiei.

În această zi a bucuriei Vă dorim  tuturor sărbători fericite, cu sănătate, pace şi împliniri pentru familiile Dumneavoastră şi toţi cei dragi.  

Tatăl Ceresc să Vă binecuvinteze cu harul Său, să Vă dăruiască bunăvoirea cântată de îngeri şi bucuria păstorilor şi a magilor martori ai Naşterii Domnului.

Noul An  2010 să ne fie prilej de reînnoită speranţă şi credinţă în lucrarea lui Dumnezeu în această lume şi cu fiecare dintre noi.

“La mulţi şi fericiţi ani ’’

Last modified: aprilie 7, 2014