Cu Înalta Binecuvântare a Preafericitului Părinte Patriarh Daniel, începând cu anul universitar 2017 / 2018, Parohia Balta Albă, acordă elevilor şi studenţilor: Bursa parohială ,,Sfinții Petru Apostolul și Corneliu Sutașul" în valoare de 1.000 lei.

În urma analizării documentelor depuse , Consiliul Parohial a constatat faptul că următoarele persoane ,îndeplinesc criteriile de acordare:
Andreea Alina Popa, elevă în clasa a XI a, la Seminarul Teologic Liceal Ortodox Sfânta Filofteia din Brănești.
Iulia-Ana Maria Chiriță, elevă în clasa a XI a,la Colegiul Tehnic Anghel Saligny.
Daniel Petrescu, student în anul II la Facultatea de Teologie Justinian Patriarhul, din București.
Florin Vlăduț Mache, elev în clasa a XI-a,la Seminarul Teologic Liceal Ortodox Nifon Mitropolitul.
Duminică 17 decembrie 2017- după Dumnezeiasca Liturghie, părintele paroh Vasile- Cristian Niță, a înmânat bursele , mulţumind sponsorilor pentru alegerea de a sprijini activitățile Parohiei Balta Albă și beneficiarilor pentru performanţele obţinute şi pentru munca depusă alături de profesori.

Parteneri

Binefăcători