Colinde tradiționale românești au răsunat și au încântat sufletele  celor prezenți joi, 7 decembrie 2017, în biserica „Adormirea Maicii Domnului şi Sfântul Corneliu Sutaşul“ - Balta Albă din Capitală.

 

Miniconcertul și sceneta "Viața, dar de preț"  au fost susținute de elevii clasei pregătitoare de la Şcoala Gimnazială ,,Sfântul Voievod  Neagoe Basarab“ sub îndrumarea doamnei profesor pentru învăţământ primar Mariana Dumitru.

Colindătorii au fost răsplătiți cu aplauze și daruri constând  în iconițe, fructe și dulciuri ,oferite prin implicarea membrilor Consiliului și Comitetului parohial.

La final, părintele paroh Vasile Cristian-Niță a evidențiat importanța   parteneriatului dintre instituțiile educaționale și Biserică, felicitând pe participanţi:  Merită  laude şi dascălii și copiii noştri, care astăzi la sărbătoarea Sfintei Mucenițe Filofteia de la Curtea de Argeș, ne-au produs o bucurie deosebită.

Parteneri

Binefăcători